توله سگ شیتزو

آموزش سگ شیتزو

آموزش توله سگ شیتزو و مهارت های پایه به سگ شیتزوامری زمان بر برای سگ  خواهد بود. این آموزش ها بیشتر شامل مواردی مانند بشین، پاشو، بایست، پارس نکن و غیره می باشد. به طور کلی نژاد سگ  شیتزو داری یک نگرش توام با اعتماد به نفسی است که موجب می شود آموزش سگ شیتزو زمان بر و کمی سخت باشد. به همین دلیل شما باید صبور باشید و آموزش را متوقف نکنید. سگ شیتزو به عواملی مانند  شکستن اسباب و وسایل در خانه معروف است. به هیچ وجه سگ خود را مجازات نکنید، صبور باشید و با مهربانی با او رفتار کنید.

 

آموزش سگ شیتزو

 

به یقین برای نژاد سگ شیتزو , آموزشهای پایه ای و اطاعت پذیری را می توان برای آموزش سگ شیتزوضروری ای دانست , همانطور که گفته شد آنها باهوشند , اما برای داشتن همراه خوب و مناسب در کنار خود , نیازبه  آموزش دارند تا بتوانید رابطه ی دلنشین و کم دردسری برای خود و شیتزو خود ایجاد کنند. صورت مهربان و کارهای دوست داشتنی آنها نباید  باعث شود که آموزش سگ شیتزو را غیر ضروری بدانید , بلکه شما باید در دوران تولگی آموزش سگ شیتزو را به صورت  پایه ای شروع کنید و همچنین به اجتماعی شدن خیلی اهمیت دهید, تا بتوانید بیش از تفکر به مشکلاتتان از با شیتزو بودن لذت ببرید .

 

 

 

 

 

آموزش سگ شیتزو برای محل  دستشویی

 

توله سگ ها به طور حتم پس از نوشیدن مایعات یا بیدار شدن از خواب و همچنین  نیم یا یک ساعت پس از خوردن غذا ادرار یا دفع مدفوع می کنند ، لذا در این موقع حیوان را به محلی که برای توالت کردن در نظر گرفته اید انتقال دهید این محل ممکن است قسمتی از منزل باشد که به وسیله روزنامه پوشیده شده است و یا اینکه محلی خاص برای حیوان تعبیه شده باشد . قبل و بعد توالت کردن با توله سگ بازی کنید و کلمات خاصی را در این  زبان استفاده کنید . این کلمات بعدها به عنوان فرمان یا علامتی جهت توالت کردن به کار خواهد رفت

نگهداری وآموزش سگ شیتزو

 

به طور کلی سگ شیتزو بسیار مناسب کسانی است که در آپارتمان زندگی می کنند. گرچه اگر با او کاری نداشته باشید کمی میخوابد.درنگهداری از  سگ شیتزو  مانند  سگ های دیگراز دادن چیزهای شیرین به سگ پرهیز کنید ، مقداری آب همیشه در دسترس حیوان باشد ،در تولگی غذا های آب پز شده بخورد .

 

 

اگر توله سگ شیتزو دارید، برای اموزش او  یک حلقه مخصوص تهیه کنید که بین دندان های خود آن را بازی دهد . برای توله سگ شیتزو اغلب جویدن جز کارهای مورد علاقه او محسوب می شود  ، اما با آموزش سگ شیتزومی توانید این عادت را متوقف کنید. به یاد داشته باشید که مهم نیست چطور سگ شیتزوی شما در مراحل اولیه گاز می گیرد. این کاملا طبیعی است اما اجازه ندهید که به آن عادت کند

آموزش سگ شیتزو

آموزش سگ شیتزو برای  دست دادن

 

برای آموزش سگ شیتزو برای دست دادن و  تمرین به حیوان بهتر است سگمان را گرسنه نگه داریم تا علاقه بیشتری به خوردن تشویقی داشته باشد و در نهایت بهتر فرمان هایی که به او یاد می دهیم را فرا بگیرد.

 

در ابتدا سگمان را صدا می کنید  و با فرمان بشین ، او را درمقابل خودمان مینشانیم. چرا که باید هنگام این آموزش سگ جلوی شما قرار گیرد و حواسش کامل به شما باشد تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

 

آموزش سگ شیتزو برای اجتماعی کردن

برای آموزش سگ شیتزو برای اجتماعی کردن سعی کنید از همان ابتدای دوران تولگی  سگ خود را در معرض انواع مختلفی از مناظر , مکان ها , صداها , بوها و موقعیت ها قرار دهید .

زیرا هر چقدر  این اتفاق بیشتر برای حیوان اتفاق بیفتد  دید بهتری از محیط ایراف به او خواهد داد . هر چقدر این سگ شیتزو کمتر اجتماعی شود در موقعیت های جدیدترسو تر و هراسان تر خواهند بود.

اهمیت اجتماعی شدن در مورد هریک از  نژاد های سگ متفاوت است اما برای تمامی نژادها  آموزشی واجب و ضروری است چرا که به آنها قدرت تصمیم گیری صحیحی در موقعیت ها و مواجه شدن با عوامل مختلف را به حیوان می دهداجتماعی کردن سگ شیتزوباید از تولگی آغازشود این اجتماعی شدن علاوه بر عوامل محیطی باید با انسانهای مختلف حیوانات و نژادهای مختلف سگها نیز رخ دهدتا به خوبی بتوانند این آموزش را فرا گیرند

 

اموزش سگ شیتزو

ابزارهای تربیت سگ چیست

برای آموزش سگ شیتزو ابزارهای زیادی وجود دارد. به عنوان مثال  برای آموزشهای فرمانبرداری، یک قلاده یا زنجیر کوتاه دستی کفایت می کند. برای آموزشهای دیگر ممکن است ابزارهای دیگری نیز لازم باشد.

 

 

 

استفاده از توپ برای آموزش  سگ شیتزو

بیشتر سگها علاقه زیادی به توپ نشان می‌دهند. یکی از برنامه‌های تربیتی سگ ها این است که سگها تمرکز کردن را به خوبی یاد می گیرند تا در محیطهای شلوغ بتوانند کارشان را به خوبی انجام دهند.

 

آموزش سگ و گرفتن طعمه ازدست دیگران

 

اینکه سگ شما از خوردن طعمه ازدست دیگران اجتناب نماید یکی از آموزشهای مهم است که باید یک سگ مخصوصا سگ پاسبان بیاموزد زیرا اغلب اتفاق می افتد اشخاصی که با مال و جان شخصی سوء قصد دارند قبلا سعی می کنند به وسائل ممکن کلیه موانع موجود را از سر راه خود بردارند.

 

https://arshapet.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *